0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte M27Q P | LG 55UM7300PUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | Gigabyte | LG |
| Seria Modelului | UM730 | |
| Model | M27Q P | 55UM7300PUA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.663 mm 1.1 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.65 % | 89.81 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED |
| DCI P3 | 98% | 90% |
| Rec.2020 | 60 | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1100 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 11 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 8 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 10 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | DisplayHDR 400 | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.36 in 6 cm 59.9 mm 0.2 ft |
3.4 in 8.6 cm 86.4 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 4.9 kg 11 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.24 in 61.6 cm 615.7 mm 2.02 ft |
49 in 124.5 cm 1244.6 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.26 in 38.7 cm 387.49 mm 1.27 ft |
30.9 in 78.5 cm 784.9 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.03 in 22.9 cm 229.33 mm 0.75 ft |
9.1 in 23.1 cm 231.14 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.7 kg 15 lbs |
14.2 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1200 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 18W; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (HBR3) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x RS232 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 4.5 | |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync Premium Flicker-free technology Picture-in-Picture HDR Ready Low Blue Light Power Board Built-in KVM Switch GameAssist (Aim Stabilizer Sync / Crosshair / Timer / Counter / Dashboard / Black Equalizer) 6-axis color control SuperSpeed IPS technology OSD Sidekick Adaptive-Sync technology Picture-by-Picture |
Advanced Color Enhancer Google Assistant Voice command LG ThinQ AI PVR Noise Reduction HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 4K Active HDR SIMPLINK (HDMI CEC) 4K Upscaler True Color Accuracy |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.24 in 61.6 cm 615.7 mm 2.02 ft |
49 in 124.5 cm 1244.6 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.61 in 37.1 cm 371.15 mm 1.22 ft |
28.99 in 73.6 cm 736.44 mm 2.42 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 170 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
Magic remote control - AN-MR19 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Low Blue Light Certified | ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Gigabyte M27Q P | LG 55UM7300PUA |