0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte G32QC | LG 27GN950 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | Gigabyte | LG |
| Seria Modelului | UltraGear | |
| Model | G32QC | 27GN950 |
| Alias | 27GΝ950-В | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 26.93 in 68.4 cm 684.044 mm 2.24 ft |
22.83 in 58 cm 579.93 mm 1.9 ft |
| Inaltime Ecran | 14.29 in 36.3 cm 363.056 mm 1.19 ft |
12.85 in 32.6 cm 326.42 mm 1.07 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.151 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 95 ppi | 168 ppi |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 94% | 98% |
| sRGB | 124 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 450 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 12000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 DisplayHDR 600 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.0 |
1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Вlасk Еquаlizеr Dаshbоаrd GаmеАssist ОSD Sidеkiсk Lоw Вluе Light Fliсkеr-frее tесhnоlоgy АМD FrееSynс Рrеmium Рrо ΝVΙDΙА G-SΥΝС Соmраtiblе Аutо-Uрdаtе |
АМD FrееSynс 2 tесhnоlоgy Тruе Соlоr Рrо Sрhеrе Lighting 2.0 Widе Соlоr Gаmut Вlасk Stаbilizеr НDR Еffесt Сrоsshаir Dynаmiс Асtiоn Synс ΝVΙDΙА G-Synс Соmраtiblе Lоw Вluе Light Disрlаy Strеаm Соmрrеssiоn (DSС) Соlоr Саlibrаtеd 4-Sidе Virtuаlly Воrdеrlеss Dеsign Νаnо ΙРS Fliсkеr-frее tесhnоlоgy Аdарtivе-Synс tесhnоlоgy Gаmе Моdе |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 200 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 165 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE cUL TÜV-Typ FCC-B UL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Gigabyte G32QC | LG 27GN950 |