0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte G32QC | BenQ ZOWIE XL2546 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2017 |
| Brand | Gigabyte | BenQ |
| Model | G32QC | ZOWIE XL2546 |
| Alias | XL2546 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 25" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
24.5 in 62.2 cm 622.3 mm 2.04 ft |
| Latime Ecran | 26.93 in 68.4 cm 684.044 mm 2.24 ft |
21.41 in 54.4 cm 543.744 mm 1.78 ft |
| Inaltime Ecran | 14.29 in 36.3 cm 363.056 mm 1.19 ft |
11.91 in 30.3 cm 302.616 mm 0.99 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Producator Ecran | AU Optronics | |
| Tip Ecran | VA | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.283 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 95 ppi | 89 ppi |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 94% | |
| sRGB | 124 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 320 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 12000000 : 1 | 12000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa cu Suport | 22.44 in 57 cm 569.94 mm 1.87 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.55 in 44.6 cm 445.75 mm 1.46 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 8.9 in 22.6 cm 226.04 mm 0.74 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 7.5 kg 17 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.0 |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DVI-D Dual Link 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Вlасk Еquаlizеr Dаshbоаrd GаmеАssist ОSD Sidеkiсk Lоw Вluе Light Fliсkеr-frее tесhnоlоgy АМD FrееSynс Рrеmium Рrо ΝVΙDΙА G-SΥΝС Соmраtiblе Аutо-Uрdаtе |
Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) S Switch Arc Low Blue Light Black eQualizer Dynamic Accuracy |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
140 mm 14 cm 5.5118 in 0.4593 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 165 Hz | 240 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
Shield |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 6.0 | |
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Gigabyte G32QC | BenQ ZOWIE XL2546 |