0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte AORUS FV43U | Gigabyte G34WQC |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Gigabyte | Gigabyte |
| Model | AORUS FV43U | G34WQC |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 43 in 109.2 cm 1092.2 mm 3.58 ft |
34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
31.39 in 79.7 cm 797.22 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
13.14 in 33.4 cm 333.72 mm 1.09 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.232 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.93 % | 90.5 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97% | 90% |
| sRGB | 150 % | 120 % |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 750 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 12000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 1000 | DisplayHDR 400 |
| 3D | No | |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.46 in 8.8 cm 87.8 mm 0.29 ft |
4.51 in 11.4 cm 114.45 mm 0.38 ft |
| Greutate Carcasa | 10 kg 22 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.08 in 96.7 cm 967.2 mm 3.17 ft |
31.85 in 80.9 cm 808.89 mm 2.65 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.12 in 63.8 cm 638.16 mm 2.09 ft |
15.31 in 38.9 cm 388.79 mm 1.28 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.89 in 25.1 cm 251.31 mm 0.82 ft |
9.24 in 23.5 cm 234.81 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.34 kg 34 lbs |
8.4 kg 18 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 12W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Aim Stabilizer Sync Quantum Dot Color Picture-in-Picture AMD FreeSync Premium Pro Low Blue Light Customized Crosshair Display Stream Compression (DSC) via DP 1.4 Picture-by-Picture Nvidia G-SYNC compatible Dashboard Black Equalizer 6-axis color control OSD Sidekick Flicker-free technology Adaptive-Sync Technology KVM Switch |
Black Equalizer Flicker-free technology NVIDIA G-SYNC Compatible Ready Low Blue Light AMD FreeSync Premium Aim Stabilizer |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.08 in 96.7 cm 967.2 mm 3.17 ft |
31.85 in 80.9 cm 808.89 mm 2.65 ft |
| Inaltime Carcasa | 23.07 in 58.6 cm 585.89 mm 1.92 ft |
14.31 in 36.3 cm 363.45 mm 1.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 275 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable Remote controller |
DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Gigabyte AORUS FV43U | Gigabyte G34WQC |