0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte AORUS FV43U | Apple Pro Display XDR |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Gigabyte | Apple |
| Model | AORUS FV43U | Pro Display XDR |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 43 in 109.2 cm 1092.2 mm 3.58 ft |
32 in 81.3 cm 812.8 mm 2.67 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
27.89 in 70.8 cm 708.417 mm 2.32 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
15.69 in 39.8 cm 398.484 mm 1.31 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS with Oxide TFT |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 6016 x 3384 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.118 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 216 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.93 % | 95.43 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 97% | |
| sRGB | 150 % | |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 750 cd/m² | 500 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 1600 cd/m² |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | DisplayHDR 1000 | HDR |
| 3D | No | |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.46 in 8.8 cm 87.8 mm 0.29 ft |
1.06 in 2.7 cm 27 mm 0.09 ft |
| Greutate Carcasa | 10 kg 22 lbs |
7.48 kg 16 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.08 in 96.7 cm 967.2 mm 3.17 ft |
28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.12 in 63.8 cm 638.16 mm 2.09 ft |
20.98 in 53.3 cm 533 mm 1.75 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.89 in 25.1 cm 251.31 mm 0.82 ft |
9.29 in 23.6 cm 236 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.34 kg 34 lbs |
11.78 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
3 x USB 3.0 (Type-C) 1 x Thunderbolt 3.0 (96 W) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 12W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Aim Stabilizer Sync Quantum Dot Color Picture-in-Picture AMD FreeSync Premium Pro Low Blue Light Customized Crosshair Display Stream Compression (DSC) via DP 1.4 Picture-by-Picture Nvidia G-SYNC compatible Dashboard Black Equalizer 6-axis color control OSD Sidekick Flicker-free technology Adaptive-Sync Technology KVM Switch |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Light sensor Wide Color Gamut Extreme Dynamic Range Hardware calibration |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.08 in 96.7 cm 967.2 mm 3.17 ft |
28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
| Inaltime Carcasa | 23.07 in 58.6 cm 585.89 mm 1.92 ft |
16.22 in 41.2 cm 412 mm 1.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 100 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 25 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 47.95 Hz - 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 275 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 cable Remote controller |
Thunderbolt cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 35 °C 50 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 |
| Gigabyte AORUS FV43U | Apple Pro Display XDR |