0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte AORUS FO48U | Philips 27M1F5800 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Gigabyte | Philips |
| Seria Modelului | Momentum | |
| Model | AORUS FO48U | 27M1F5800 |
| Alias | Momentum 27M1F5800 27M1F5800/00 27M1F5800/01 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 48" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 47.53 in 120.7 cm 1207.2 mm 3.96 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 41.42 in 105.2 cm 1052.16 mm 3.45 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 23.3 in 59.2 cm 591.84 mm 1.94 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | OLED | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.274 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95.26 % | 93.17 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 98% | 98% |
| sRGB | 130 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 93.1 % | |
| NTSC 1953 | 84.8 % | |
| Luminozitate | 450 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.7 in 4.3 cm 43.1 mm 0.14 ft |
1.81 in 4.6 cm 46 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 14.7 kg 32 lbs |
4.67 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.07 in 106.9 cm 1068.5 mm 3.51 ft |
23.98 in 60.9 cm 609 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 26.58 in 67.5 cm 675.1 mm 2.21 ft |
16.61 in 42.2 cm 422 mm 1.38 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.89 in 25.1 cm 251.1 mm 0.82 ft |
9.25 in 23.5 cm 235 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15 kg 33 lbs |
6.1 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
2 x HDMI 2.1 2 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-B; upstream) 4 x USB 3.2 (Type-A; downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 15W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Aim Stabilizer Sync AMD FreeSync Premium Pro Low Blue Light Customized Crosshair Display Stream Compression (DSC) via DP 1.4 Picture-in-Picture OSD Sidekick Dashboard Black Equalizer 1.0 6-axis color control Picture-by-Picture Flicker-free technology Adaptive-Sync Technology KVM Switch |
EasyRead Ultra Wide-Color technology SmartUniformity EasySelect Picture-by-Picture Low Blue Light Mega Infinity DCR SmartImage HDR Separate Sync Low Input Lag Flicker-free technology Adaptive-Sync Technology SmartImage Game MultiView AMD FreeSync Premium Nano IPS |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.07 in 106.9 cm 1068.5 mm 3.51 ft |
23.98 in 60.9 cm 609 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa | 24.09 in 61.2 cm 611.8 mm 2.01 ft |
13.9 in 35.3 cm 353 mm 1.16 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 255 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB cable Remote control |
DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-B cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | Eyesafe Display Certification TUV Rheinland Certified |
CB CE Mark CU-EAC EAEU RoHS FCC Class B ICES-003 RoHS TUV-BAUART TUV/ISO9241-307 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Gigabyte AORUS FO48U | Philips 27M1F5800 |