0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte AORUS FI32Q-X | Samsung S32AG52 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Gigabyte | Samsung |
| Seria Modelului | Odyssey G5 | |
| Model | AORUS FI32Q-X | S32AG52 |
| Alias | LS32AG520 S32AG520 G32AG52 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 32 in 81.3 cm 812.87 mm 2.67 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 27.89 in 70.8 cm 708.48 mm 2.32 ft |
27.48 in 69.8 cm 698.112 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 15.69 in 39.9 cm 398.52 mm 1.31 ft |
15.46 in 39.3 cm 392.688 mm 1.29 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.277 mm | 0.273 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 91 ppi | 93 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.43 % | 87.07 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 99% | |
| sRGB | 157 % | 99 % |
| Adobe RGB 1998 | 95 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR HLG (Hybrid Log Gamma) DisplayHDR 600 |
DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.8 in 7.1 cm 71.1 mm 0.23 ft |
3.6 in 9.2 cm 91.5 mm 0.3 ft |
| Greutate Carcasa | 7 kg 15 lbs |
5.6 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.7 in 72.9 cm 729.1 mm 2.39 ft |
28.13 in 71.5 cm 714.6 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.37 in 46.7 cm 466.7 mm 1.53 ft |
19.01 in 48.3 cm 482.9 mm 1.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.54 in 29.3 cm 293 mm 0.96 ft |
12.25 in 31.1 cm 311.1 mm 1.02 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.33 kg 23 lbs |
7.5 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x DisplayPort 1.4 (DSC; High Bit Rate 3 (HBR3) 32.4 Gbps) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 18W; DP Alt Mode) |
1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync Premium Pro RGB Fusion 2.0 Quantum Dot Color ANC (Active Noise Cancelling) For Console & Eagle Eye Low Blue Light Aorus GameAssist Black Equalizer Power Board Build-in NVIDIA G-Sync Compatible Aorus OSD Sidekick Aorus Dashboard 6-axis color control Super Speed IPS Flicker-free technology Aim Stabilizer Sync KVM Switch |
Black Equalizer Wide Viewing Angle Ultrawide Game View Flicker-free technology Off Timer Plus Eco Saving Plus Low Blue Light Super Arena Gaming UX Refresh Rate Optimizer Eye Saver Mode Game Mode AMD FreeSync Premium Screen Size Optimizer Low Input Lag Mode Auto Source Switch NVIDIA G-Sync Compatible |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.7 in 72.9 cm 729.1 mm 2.39 ft |
28.13 in 71.5 cm 714.6 mm 2.34 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.05 in 43.3 cm 433 mm 1.42 ft |
17.35 in 44.1 cm 440.6 mm 1.45 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | 0 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | 15 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | 15 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 11 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 270 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | C-Clamp Desk Mount DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | EyeSafe Display TUV Rheinland Certified |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % |
| Gigabyte AORUS FI32Q-X | Samsung S32AG52 |