0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte AORUS FI27Q-X | Asus VX279N |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | Gigabyte | Asus |
| Model | AORUS FI27Q-X | VX279N |
| Alias | F127Q-X | VX279N-W |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | Sharp | LG Display |
| Tip Ecran | IPS | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.78 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 94% | |
| sRGB | 142 % | 97.5 % |
| Adobe RGB 1998 | 100 % | 67 % |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 450 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 12000000 : 1 | 80000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR DisplayHDR 400 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.36 in 6 cm 60 mm 0.2 ft |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.21 in 61.5 cm 614.9 mm 2.02 ft |
24.51 in 62.3 cm 622.6 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.16 in 43.6 cm 435.9 mm 1.43 ft |
17.37 in 44.1 cm 441.3 mm 1.45 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.33 in 23.7 cm 236.9 mm 0.78 ft |
8.27 in 21 cm 210.1 mm 0.69 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.5 kg 19 lbs |
4.6 kg 10 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, White |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync Premium RGB Fusion 2.0 ANC (Active Noice Cancelling) 2.0 NVIDIA G-Sync Compatible Black Equalizer 2.0 Flicker-free technology Picture-in-Picture OSD Sidekick Blue Light Reduction Aorus Dashboard Adaptive-Sync technology Picture-by-Picture GameAssist Aim Stabilizer High Bit Rate 3 (HBR3) |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Low Blue Light SPLENDID Video Intelligence Technology Flicker-free technology GamePlus (Crosshair/Timer) |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.21 in 61.5 cm 614.9 mm 2.02 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.61 in 37.1 cm 371.1 mm 1.22 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 240 Hz | 56 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 80 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
D-sub cable DVI-D cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CCC CE cTick CU ErP ENERGY STAR FCC Class B KCC PSE RoHS UL/cUL WEEE |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare |
| Gigabyte AORUS FI27Q-X | Asus VX279N |