0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | EIZO FlexScan EV3285 | Dell UP3017Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2017 |
| Brand | EIZO | Dell |
| Model | FlexScan EV3285 | UP3017Q |
| Alias | EV3285-BK EV3285-WT |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 30" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
30 in 76.2 cm 761.9 mm 2.5 ft |
| Latime Ecran | 27.46 in 69.7 cm 697.4 mm 2.29 ft |
27.55 in 70 cm 699.86 mm 2.3 ft |
| Inaltime Ecran | 15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
14.93 in 37.9 cm 379.22 mm 1.24 ft |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Lut | 3D LUT 14 bits |
|
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.182 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 139 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.74 % | 95.4 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 75% | 97.5% |
| Rec.2020 | 85.8 | |
| sRGB | 100 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 75 % | 100 % |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1300 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 35 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 15 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (2H) | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.03 in 5.2 cm 51.5 mm 0.17 ft |
1.76 in 4.5 cm 44.7 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 7.6 kg 17 lbs |
6.43 kg 14 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.24 in 71.7 cm 717.4 mm 2.35 ft |
27.02 in 68.6 cm 686.2 mm 2.25 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.82 in 42.7 cm 427.3 mm 1.4 ft |
17.96 in 45.6 cm 456.3 mm 1.5 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.06 in 23 cm 230 mm 0.75 ft |
7.54 in 19.2 cm 191.6 mm 0.63 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11 kg 24 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black, White | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 2.0 (downstream) 1 x USB 3.1 (Type-C) |
1 x DisplayPort 1.2 1 x USB 3.0 (Type-C) 1 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 1W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Light sensor Low Blue Light EcoView Flicker-free technology |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.24 in 71.7 cm 717.4 mm 2.35 ft |
27.02 in 68.6 cm 686.2 mm 2.25 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.39 in 41.6 cm 416.3 mm 1.37 ft |
15.96 in 40.5 cm 405.4 mm 1.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 149 mm 14.9 cm 5.8661 in 0.4888 ft |
100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 172 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 172 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 35 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 29 Hz - 71 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 31 kHz - 135 kHz | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C cable |
DisplayPort cable Factory Calibration Report HDMI cable USB 3.0 cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE cTÜVus EAC ENERGY STAR Epeat Gold FCC Class B ICES-003-B RCM RoHS TCO Displays 7.0 TÜV/Ergonomics TÜV/GS VCCI-B WEEE |
CECP CEL ENERGY STAR 6.0 RoHS Compliant TCO Certified Displays |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| EIZO FlexScan EV3285 | Dell UP3017Q |