0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | EIZO ColorEdge CS2420 | Huawei MateView |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2021 |
| Brand | EIZO | Huawei |
| Model | ColorEdge CS2420 | MateView |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 24.06 in 61.1 cm 611 mm 2 ft |
|
| Latime Ecran | 20.41 in 51.8 cm 518.4 mm 1.7 ft |
23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
| Inaltime Ecran | 12.76 in 32.4 cm 324 mm 1.06 ft |
|
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Lut | 16 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:10 | |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1200 | 3840 x 2560 |
| Screen Pixel Pitch | 0.27 mm | |
| Densitate Pixeli Ecran | 94 ppi | |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 83.69 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| NTSC 1953 | 110 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 500 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 13 ms | 8 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 15 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.52 in 6.4 cm 64 mm 0.21 ft |
|
| Greutate Carcasa | 5 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.83 in 55.4 cm 554.4 mm 1.82 ft |
23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.59 in 39.6 cm 396 mm 1.3 ft |
18.94 in 48.1 cm 481.1 mm 1.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.65 in 24.5 cm 245 mm 0.8 ft |
7.17 in 18.2 cm 182 mm 0.6 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.8 kg 17 lbs |
6.2 kg 14 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Moon Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.1 NFC |
|
| Conectivitate | 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x DVI-D Dual Link 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones and microphone) 1 x DisplayPort 1.2 (mini) 1 x USB (Type-C; 135W; power supply only) 1 x USB (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) ColorNavigator 6 DUE (Digital Uniformity Equalizer) |
DC Dimming Mode Smart Bar |
| Caracteristici Extra | Wi-Fi and wireless projection available for wireless version models - HSN-CBA | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.83 in 55.4 cm 554.4 mm 1.82 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.25 in 36.2 cm 362 mm 1.19 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | No |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | No |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 155 mm 15.5 cm 6.1024 in 0.5085 ft |
110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 172 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 172 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 35 ° | 18 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 61 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 78 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable - mini-DP to DP DVI cable Hood USB cable |
MiniDP to DP cable 135W USB-C power adapter USB Type-C to Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE cTÜVus EAC ENERGY STAR FCC Class B ICES-003-B RCM RoHS TÜV/Ergonomics TÜV/GS VCCI-B WEEE |
TUV Rheinland Low Blue Light Certified TUV Rheinland Flicker Free Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 600 °C -4 °F - 1112 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 10 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| EIZO ColorEdge CS2420 | Huawei MateView |