0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell UltraSharp UP3216Q | Asus PA279Q |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2015 | 2013 |
| Brand | Dell | Asus |
| Seria Modelului | ProArt | |
| Model | UltraSharp UP3216Q | PA279Q |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 27.48 in 69.8 cm 697.9 mm 2.29 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 15.46 in 39.3 cm 392.6 mm 1.29 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | Sharp | LG Display |
| Tip Ecran | IPS | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Lut | 3D LUT 12 bits |
14 bits |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 139 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 82.18 % | 82.48 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | GB-r LED |
| DCI P3 | 87% | |
| sRGB | 100 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 99.5 % | 99 % |
| NTSC 1953 | 120 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 2000000 : 1 | 100000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10 ms | 24 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 6 ms | 6 ms |
| Timp Maxim de Raspuns | 23 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.03 in 5.2 cm 51.5 mm 0.17 ft |
2.74 in 7 cm 69.5 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 8.6 kg 19 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 29.52 in 75 cm 749.9 mm 2.46 ft |
25.23 in 64.1 cm 640.78 mm 2.1 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19 in 48.3 cm 482.6 mm 1.58 ft |
22.04 in 56 cm 559.84 mm 1.84 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.43 in 21.4 cm 214 mm 0.7 ft |
9.45 in 24 cm 240 mm 0.79 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.2 kg 25 lbs |
10 kg 22 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x HDMI 2.0 (MHL) 1 x DisplayPort (out) 1 x DisplayPort 1.2 (Input mini) 1 x SD Memory Card Slot 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x DVI-D Dual Link 1 x SD Memory Card Slot 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 (Output MST) 6 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 PremierColor |
Picture-in-Picture SPLENDID Video Intelligence Technology Trace Free Technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-by-Picture |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 29.52 in 75 cm 749.9 mm 2.46 ft |
25.23 in 64.1 cm 640.78 mm 2.1 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.5 in 44.5 cm 444.6 mm 1.46 ft |
14.92 in 37.9 cm 379 mm 1.24 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 90 mm 9 cm 3.5433 in 0.2953 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 60 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 60 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 4 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 75 Hz | 49 Hz - 86 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 140 kHz | 29 kHz - 113 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable USB 3.0 cable |
Audio cable DisplayPort cable DisplayPort cable - mini-DP to DP DVI-D cable HDMI cable Hood USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 6.0 Epeat Gold RoHS Compliant TCO Certified Displays |
BSMI CB CCC CE CEL Level 2 cTick CU ENERGY STAR ErP Epeat Gold FCC Class B J-MOSS PSE RoHS TCO Certified Displays 6.0 TÜV/Ergonomics TÜV/GS UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 8 Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell UltraSharp UP3216Q | Asus PA279Q |