0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell UltraSharp U3818DW | Asus PA278QV |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2017 | 2020 |
| Brand | Dell | Asus |
| Seria Modelului | ProArt | |
| Model | UltraSharp U3818DW | PA278QV |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 38" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 37.5 in 95.3 cm 952.5 mm 3.13 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 34.63 in 88 cm 879.67 mm 2.89 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 14.43 in 36.7 cm 366.53 mm 1.2 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 2300 | |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | AH-IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 1600 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.229 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 111 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.89 % | 87.55 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 78.1% | |
| sRGB | 99 % | 100 % |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 25 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.19 in 5.6 cm 55.5 mm 0.18 ft |
2.01 in 5.1 cm 51 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 9.05 kg 20 lbs |
4.96 kg 11 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.2 in 89.4 cm 894 mm 2.93 ft |
24.21 in 61.5 cm 615 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.01 in 43.2 cm 432 mm 1.42 ft |
15.04 in 38.2 cm 382 mm 1.25 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.91 in 22.6 cm 226.4 mm 0.74 ft |
8.9 in 22.6 cm 226 mm 0.74 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.14 kg 27 lbs |
7.72 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (Type-C) |
1 x DisplayPort (Mini) 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 3.0 1 x DVI-D Dual Link 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x HDMI 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-by-Picture |
Asus ProArt Preset (8 modes) SPLENDID Video Intelligence Technology Skin-Tone Selection (3 modes) Trace Free Technology Asus ProArt Palette Motion Sync Color Accuracy - △E<2 Flicker-free technology QuickFit (3 modes) Picture-by-Picture Color Temperature Selection (4 modes) CalMAN Verified 6-axis color adjustment Picture-in-Picture Gamma adjustment Adaptive-Sync technology Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.2 in 89.4 cm 894 mm 2.93 ft |
24.21 in 61.5 cm 615 mm 2.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 15.62 in 39.7 cm 396.8 mm 1.3 ft |
14.65 in 37.2 cm 372 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 115 mm 11.5 cm 4.5276 in 0.3773 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 90 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 90 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 49 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 105 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable Factory Calibration Report HDMI cable USB 3.0 upstream cable USB Type-C cable |
Audio cable (optional) D-sub cable (optional) DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB 3.0 cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CECP CEL ENERGY STAR RoHS Compliant TCO Certified Displays |
BSMI CB CCC CE CEC CU Energy Star ErP eStandby FCC ICES-3 ISO-9241-307 J-MOSS KC KCC MEPS PC recycle PSB PSE RCM RoHS TCO8.0 TUV-Ergo TUV Flicker-free TUV-GS TUV Low Blue Light UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 10 Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell UltraSharp U3818DW | Asus PA278QV |