0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell UltraSharp U3419W | Samsung GQ98Q950R |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2019 |
| Brand | Dell | Samsung |
| Seria Modelului | Q950R | |
| Model | UltraSharp U3419W | GQ98Q950R |
| Alias | GQ98Q950RGTXZG | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 34" (inches) | 98" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 34.14 in 86.7 cm 867.2 mm 2.85 ft |
97.52 in 247.7 cm 2477 mm 8.13 ft |
| Latime Ecran | 31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
85 in 215.9 cm 2158.89 mm 7.08 ft |
| Inaltime Ecran | 13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
47.81 in 121.4 cm 1214.38 mm 3.98 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1900 | |
| Producator Ecran | LG Display | Samsung |
| Tip Ecran | AH-IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3440 x 1440 | 7680 x 4320 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.281 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.49 % | 96.1 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| sRGB | 99 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 4000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.3 in 5.8 cm 58.4 mm 0.19 ft |
1.61 in 4.1 cm 40.9 mm 0.13 ft |
| Greutate Carcasa | 8.2 kg 18 lbs |
79.5 kg 175 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 32.03 in 81.4 cm 813.6 mm 2.67 ft |
85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.42 in 41.7 cm 417 mm 1.37 ft |
52.09 in 132.3 cm 1323.1 mm 4.34 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.91 in 22.6 cm 226.4 mm 0.74 ft |
18.24 in 46.3 cm 463.3 mm 1.52 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.1 kg 24 lbs |
81.7 kg 180 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T2 HD |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (Type-C) |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x USB 2.0 (max 1 A) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Picture-by-Picture Picture-in-Picture Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Quantum Processor 8K Quantum Dot Color Ultimate 8K Dimming Anynet+ (HDMI-CEC) Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Auto Motion Plus Digital Clean View Picture-in-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Voice command Contrast Enhancer Auto Low Latency Mode 8K AI Upscaling Light sensor Direct Full Array 16x Ambient Mode Extended PVR |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 32.03 in 81.4 cm 813.6 mm 2.67 ft |
85.96 in 218.4 cm 2183.5 mm 7.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.32 in 36.4 cm 363.7 mm 1.19 ft |
49.19 in 124.9 cm 1249.4 mm 4.1 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 600x600 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 115 mm 11.5 cm 4.5276 in 0.3773 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 76 Hz | 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 134 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PQI | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable USB 3.0 upstream cable USB Type-C cable |
One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990C |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS Compliant | ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell UltraSharp U3419W | Samsung GQ98Q950R |