0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell U3824DW | AOC U34P2C |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2023 | 2020 |
| Brand | Dell | AOC |
| Seria Modelului | UltraSharp | |
| Model | U3824DW | U34P2C |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 38" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 37.52 in 95.3 cm 952.9 mm 3.13 ft |
34.13 in 86.7 cm 867 mm 2.84 ft |
| Latime Ecran | 34.63 in 88 cm 879.67 mm 2.89 ft |
31.49 in 80 cm 799.795 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 14.43 in 36.7 cm 366.53 mm 1.2 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 2300 | |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 24:10 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 1600 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.229 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 111 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.9 % | 88.37 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | 92% |
| sRGB | 100 % | 100 % |
| NTSC 1953 | 83 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 2000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 50000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 4.03 in 10.2 cm 102.35 mm 0.34 ft |
2.19 in 5.6 cm 55.7 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 8.79 kg 19 lbs |
6.2 kg 14 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.21 in 89.4 cm 894.26 mm 2.93 ft |
32.18 in 81.7 cm 817.4 mm 2.68 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.47 in 44.4 cm 443.76 mm 1.46 ft |
19.12 in 48.6 cm 485.6 mm 1.59 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.89 in 25.1 cm 251.21 mm 0.82 ft |
10.83 in 27.5 cm 275.1 mm 0.9 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 13.27 kg 29 lbs |
9.4 kg 21 lbs |
| Culoare Carcasa | Black and Silver | Black and Gray |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; upstream; data only) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out (line-out for speakers) 1 x DisplayPort 1.4 1 x Ethernet RJ45 (Wake on LAN; PXE boot; MAC address pass-thru) 5 x USB 3.2 (Type-A; Gen 2; 10 Gbps; downstream) 2 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; downstream; 15W) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 4 x USB 3.2 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 9W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology IPS Black display panel Low Blue Light Picture-in-Picture Picture-by-Picture KVM and Auto KVM Dell ComfortView Plus technology Dell Display Manager with Easy Arrange |
DDC2B (DDC/CI compatible) Dynamic Colour Boost (DCB) technology Flicker-free technology Low Blue Light HDR Mode Dynamic Contrast Ratio (DCR) technology AMD FreeSync Technology Picture-by-Picture Clear Vision Picture-in-Picture |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.21 in 89.4 cm 894.26 mm 2.93 ft |
32.18 in 81.7 cm 817.4 mm 2.68 ft |
| Inaltime Carcasa | 15.45 in 39.2 cm 392.33 mm 1.29 ft |
14.59 in 37.1 cm 370.7 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 175 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 175 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 22 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 48 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 120 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C cable USB Type-A to Type-C cable |
HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR EPEAT Gold RoHS TAA Availability TCO Certified Displays TCO Certified Edge |
CCC CE CECP CEL CH RoHS cTUVus FCC ISO 9241-307 TUV Low Blue Light Certification Win10 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | 0 % - 85 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell U3824DW | AOC U34P2C |