0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell S2722QC | Asus VP348QG |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2019 |
| Brand | Dell | Asus |
| Model | S2722QC | VP348QG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.155 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.82 % | 88.09 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 3000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 4 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.18 in 5.5 cm 55.43 mm 0.18 ft |
2.02 in 5.1 cm 51.26 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 5.37 kg 12 lbs |
6.02 kg 13 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.08 in 61.2 cm 611.6 mm 2.01 ft |
32.58 in 82.8 cm 827.6 mm 2.72 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 15.75 in 40 cm 400.05 mm 1.31 ft |
17.22 in 43.8 cm 437.5 mm 1.44 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 6.88 in 17.5 cm 174.72 mm 0.57 ft |
6.88 in 17.5 cm 174.8 mm 0.57 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.1 kg 16 lbs |
6.86 kg 15 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 2 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream) |
1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Dell Display Manager Flicker-free technology Low Blue Light AMD FreeSync technology ComfortView |
GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) GameVisual Low Blue Light Pictire-in-Picture Picture-by-Picture HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology SPLENDID Video Intelligence Technology Flicker-free technology Trace Free Technology |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.08 in 61.2 cm 611.6 mm 2.01 ft |
32.58 in 82.8 cm 827.6 mm 2.72 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.36 in 36.5 cm 364.64 mm 1.2 ft |
14.46 in 36.7 cm 367.3 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | No |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 10 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 76 Hz | 48 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 10 kHz - 137 kHz | 30 kHz - 151 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable |
DisplayPort cable - optional HDMI cable - optional |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) | BSMI CB CCC CE CEL level 1 cTick CU ErP ENERGY STAR FCC Class B J-MOSS KCC PSE RCM RoHS TCO Certified Displays 8.0 TÜV Low Blue Light TÜV Flicker-free UL/cUL VCI WEEE WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell S2722QC | Asus VP348QG |