0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell S2718HN | ViewSonic VA2710-mh |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2017 | 2018 |
| Brand | Dell | ViewSonic |
| Model | S2718HN | VA2710-mh |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.54 in 59.8 cm 597.89 mm 1.96 ft |
23.54 in 59.8 cm 597.888 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.31 mm 1.1 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.312 mm 1.1 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 81 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.06 % | 86.34 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | 72 % |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 8000000 : 1 | 50000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 6 ms | 5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.74 in 4.4 cm 44.2 mm 0.15 ft |
1.99 in 5.1 cm 50.6 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 3.78 kg 8 lbs |
4 kg 9 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.12 in 61.3 cm 612.7 mm 2.01 ft |
24.6 in 62.5 cm 624.9 mm 2.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.86 in 45.4 cm 453.6 mm 1.49 ft |
17.16 in 43.6 cm 435.9 mm 1.43 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 6.39 in 16.2 cm 162.2 mm 0.53 ft |
7.28 in 18.5 cm 185 mm 0.61 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.97 kg 11 lbs |
5 kg 11 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 |
1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Low Blue Light AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Blue Light Filter Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.12 in 61.3 cm 612.7 mm 2.01 ft |
24.6 in 62.5 cm 624.9 mm 2.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.04 in 35.7 cm 356.5 mm 1.17 ft |
14.67 in 37.3 cm 372.7 mm 1.22 ft |
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 50 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 31 kHz - 140 kHz | 24 kHz - 82 kHz |
| Accesorii | ||
| Extra | D-sub cable HDMI cable |
Audio cable D-sub cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CECP CEL ENERGY STAR 6.0 ErP RoHS Compliant TCO Certified Displays WEEE |
CB CCC CE CEL Level 1 CU ENERGY STAR 7.0 ErP eStandby FCC Class B REACH SVHC List & DoC RoHS VCCI WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-25 °C - 55 °C -13 °F - 131 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | 20 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | 5000 |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 | 12192 |
| Dell S2718HN | ViewSonic VA2710-mh |