0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell P2419H | Dell Alienware AW3423DWF |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2018 | 2022 |
| Brand | Dell | Dell |
| Model | P2419H | Alienware AW3423DWF |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
34.18 in 86.8 cm 868.21 mm 2.85 ft |
| Latime Ecran | 20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
31.5 in 80 cm 800.1 mm 2.63 ft |
| Inaltime Ecran | 11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
13.27 in 33.7 cm 337.1 mm 1.11 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | IPS | QD-OLED |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.275 mm | 0.23 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.17 % | 90.85 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 99.3% | |
| sRGB | 149 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7.9 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 0.1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | 3.3 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 True Black |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.69 in 4.3 cm 42.8 mm 0.14 ft |
5.4 in 13.7 cm 137.11 mm 0.45 ft |
| Greutate Carcasa | 3.26 kg 7 lbs |
6.92 kg 15 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.17 in 53.8 cm 537.8 mm 1.76 ft |
32.1 in 81.5 cm 815.25 mm 2.67 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 14.02 in 35.6 cm 356.1 mm 1.17 ft |
16.36 in 41.6 cm 415.57 mm 1.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 6.54 in 16.6 cm 166 mm 0.54 ft |
12.04 in 30.6 cm 305.71 mm 1 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.37 kg 23 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | White and Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (upstream) 1 x HDMI 1.4 1 x D-sub 1 x DisplayPort 1.2 2 x USB 2.0 (downstream) 2 x USB 3.0 (downstream) |
1 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x 3.5 mm Audio Out 4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps downstream) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; 5 Gbps upstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Blue Light Filter Flicker-free technology |
5-axis OSD joystick AlienFX Lighting Quantum Dot Color Ambient Light Sensor Flicker-free technology Stadium Loop AlienFX Lighting ComfortView Plus AMD FreeSync Premium Pro 3-sided bezelless design VESA AdaptiveSync Display Legend 2.0 ID 360-degree ventilation Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.17 in 53.8 cm 537.8 mm 1.76 ft |
32.1 in 81.5 cm 815.25 mm 2.67 ft |
| Inaltime Carcasa | 12.69 in 32.2 cm 322.2 mm 1.06 ft |
14.34 in 36.4 cm 364.15 mm 1.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | 20 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | 20 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 30 Hz - 60 Hz | 48 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 83 kHz | 30 kHz - 274 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | D-sub cable - Japan only DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort to DisplayPort cable Mini DisplayPort to DisplayPort cable HDMI cable USB 3.2 Type-B cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR 7.0 Epeat Gold RoHS TCO Certified Displays |
RoHS TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | 10 % - 80 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | 5000 |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 | 12192 |
| Dell P2419H | Dell Alienware AW3423DWF |