0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Dell AW3821DW | Asus ROG Strix XG43VQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2019 |
| Brand | Dell | Asus |
| Model | AW3821DW | ROG Strix XG43VQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 38" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 37.5 in 95.3 cm 952.5 mm 3.13 ft |
43.4 in 110.2 cm 1102.47 mm 3.62 ft |
| Latime Ecran | 34.63 in 88 cm 879.67 mm 2.89 ft |
41.43 in 105.2 cm 1052.3 mm 3.45 ft |
| Inaltime Ecran | 14.43 in 36.7 cm 366.53 mm 1.2 ft |
12.94 in 32.9 cm 328.8 mm 1.08 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 2300 | 1800 |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 24:10 | 32:10 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 1600 | 3840 x 1200 |
| Screen Pixel Pitch | 0.229 mm | 0.274 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 111 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.21 % | 90.6 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | 90% |
| sRGB | 130.6 % | |
| Luminozitate | 450 cd/m² | 380 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | 450 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 3000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 3 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 600 | HDR DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.12 in 13 cm 130.1 mm 0.43 ft |
6.25 in 15.9 cm 158.66 mm 0.52 ft |
| Greutate Carcasa | 7.9 kg 17 lbs |
8.3 kg 18 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 35.23 in 89.5 cm 894.9 mm 2.94 ft |
41.62 in 105.7 cm 1057.12 mm 3.47 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.7 in 45 cm 449.7 mm 1.48 ft |
15.65 in 39.7 cm 397.46 mm 1.3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.56 in 29.4 cm 293.5 mm 0.96 ft |
12.17 in 30.9 cm 309.03 mm 1.01 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.1 kg 27 lbs |
12 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones) 1 x 3.5 mm Audio Out (line-out for speakers) 4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; upstream) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | ComfortView Flicker-free technology Nano IPS Picture-by-Picture NVIDIA G-Sync Ultimate Certified Low Blue Light AlienFX Lighting Picture-in-Picture Ambient Light Sensor |
GameFast Input technology GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-by-Picture Low Blue Light GameVisual AMD FreeSync 2 technology Shadow Boost Flicker-free technology 5-way OSD Navigation Joystick |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 35.23 in 89.5 cm 894.9 mm 2.94 ft |
41.62 in 105.7 cm 1057.12 mm 3.47 ft |
| Inaltime Carcasa | 15.72 in 39.9 cm 399.4 mm 1.31 ft |
14.22 in 36.1 cm 361.26 mm 1.19 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | 16 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | 16 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 24 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 246 kHz | 30 kHz - 167 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable Mini-DisplayPort to DisplayPort Cable USB Type-B 3.2 Gen 1 cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CECP CEL ENERGY STAR RoHS Compliant TCO Certified Displays TUV Rheonland Eye Safety Certified |
TUV Flicker-free TUV Low Blue Light VESA DisplayHDR 400 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Dell AW3821DW | Asus ROG Strix XG43VQ |