0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Cooler Master GM34-CW | Gigabyte AORUS FI32Q-X |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Cooler Master | Gigabyte |
| Model | GM34-CW | AORUS FI32Q-X |
| Alias | CMI-GM34-CW | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 34" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
32 in 81.3 cm 812.87 mm 2.67 ft |
| Latime Ecran | 31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
27.89 in 70.8 cm 708.48 mm 2.32 ft |
| Inaltime Ecran | 13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
15.69 in 39.9 cm 398.52 mm 1.31 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3440 x 1440 | 2560 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.232 mm | 0.277 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.43 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | 99% |
| sRGB | 125 % | 157 % |
| Adobe RGB 1998 | 95 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | HDR HLG (Hybrid Log Gamma) DisplayHDR 600 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.8 in 7.1 cm 71.1 mm 0.23 ft |
|
| Greutate Carcasa | 7 kg 15 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 31.84 in 80.9 cm 808.65 mm 2.65 ft |
28.7 in 72.9 cm 729.1 mm 2.39 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.5 in 52.1 cm 520.82 mm 1.71 ft |
18.37 in 46.7 cm 466.7 mm 1.53 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.39 in 26.4 cm 263.9 mm 0.87 ft |
11.54 in 29.3 cm 293 mm 0.96 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.02 kg 15 lbs |
10.33 kg 23 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 |
1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x DisplayPort 1.4 (DSC; High Bit Rate 3 (HBR3) 32.4 Gbps) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream; 18W; DP Alt Mode) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Flicker-free technology Low Blue Light Picture-in-Picture Wide Color Gamut Picture-by-Picture AMD FreeSync 2 technology DCR (Dynamic Contrast Ratio) |
AMD FreeSync Premium Pro RGB Fusion 2.0 Quantum Dot Color ANC (Active Noise Cancelling) For Console & Eagle Eye Low Blue Light Aorus GameAssist Black Equalizer Power Board Build-in NVIDIA G-Sync Compatible Aorus OSD Sidekick Aorus Dashboard 6-axis color control Super Speed IPS Flicker-free technology Aim Stabilizer Sync KVM Switch |
| Caracteristici Extra | Security lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.7 in 72.9 cm 729.1 mm 2.39 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 17.05 in 43.3 cm 433 mm 1.42 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 75 x 75 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | 20 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | 20 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 270 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 71.52 kHz - 214.56 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort 1.4 cable | C-Clamp Desk Mount DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | EyeSafe Display TUV Rheinland Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Cooler Master GM34-CW | Gigabyte AORUS FI32Q-X |